Ekskursija uz Lēdmani / Inese Lukševica

27. augustā devāmies draudzes organizētajā ekskursijā uz Lēdmani „Trušu karalisti”. Ceļš bija tāls, bet patīkams ar pārsteigumiem Lēdmanē. Tur mūs sagaidīja brālis Kristū Kārlis Dreimanis ar savu komandu. Apskatījām un iepazināmies ar izveidoto rehabilitācijas centru, ko izveidojusi organizācija „Zilais krusts”, kas palīdz dažādu atkarību gūstā nonākušiem cilvēkiem. Rehabilitācijas centrā visus darbus veic tajā dzīvojošās personas, katrs kalpo ar to ko prot. Labo tehniku, būvē ēkas, remontē telpas, kop dārzu, mazgā, vāra, kop lopus. Rehabilitācijas centrā personas uzturas brīvprātīgi ar vēlēšanos – tikt brīvam no atkarības. Tas nenākas viegli, dzīve mainās, ja ļaujies Dieva vadībai un līdzcilvēku sniegtajai palīdzībai. Šeit ir daudz cilvēku kam izmainījusies dzīve pilnībā. Lēdmanes rehabilitācijas centrā dzīvojošie vīri izveidojuši atpūtas parku Trušu karaliste. Tajā uzbūvētas mājiņas trušiem, kazām, zosīm ar interesantiem skatu torņiem, takām, tiltiem un pie pašas Ogres upes uzbūvēta estrāde ar piekalnē izveidotajiem soliem. Trušu pilsētiņā varējām barot visdažādāko krāsu un lieluma trušus, ļoti komunikablos āžus, cēlās zosis un krāšņās mandarīnpīles.

Rehabilitācijas centram piederošajā mežā izveidota 2 km gara Baskāju taka ar 60 pieturas vietām – Dieva Vārda norādēm. Veikts pamatīgs darbs, kas priecē mazus un lielus tūristus.

Mums bija iespēja klausīties koncertu brīvdabas estrādē pie Ogres upes, kur dziesmas Dievam dziedāja „Zilā krusta” vīri, dažādu draudžu slavētāji. Skanēja dziesmas un liecības par Dieva brīnišķo darbu, kas izmainījis cilvēku dzīves.

Pirms braukšanas mājup mūs pacienāja ar garšīgām pusdienām rehabilitācijas centrā.

Lēdmanē uzcelta jauna katoļu baznīca, kuru apskatīt uzaicināja māsa Kristū Anna Gaiduka. Dievnams ir maza un mīlīga guļbaļķu celtne, visi vienojamies dziesmā „Dievs mīlestība”. Bija svētīga diena ar liecībām par Dieva vadību.

Inese Lukševica